Les 2 - HENK mag niet meespelen
Lesdoel: Herkennen van en omgaan met basale emoties & samen leren spelen.
Tijd: 45 minuten
Introductie
Deze les staat in het teken van het herkennen van één van de basale emoties, namelijk verdrietig. Daarnaast is het aan de kinderen de taak om Henk weer blij te maken.
Werkvorm
Neutraal

Henk komt het schoolplein op gelopen en ziet daar een groepje kinderen met een bal spelen. Henk vraagt of hij mee mag doen, maar Henk mag niet meespelen van de andere kinderen.
Verdrietig

Hoe voelt Henk zich nu?
Hoe komt het dan Henk zich nu verdrietig voelt? Wie heeft zich ook wel eens zo gevoeld?
Wat was er toen aan de hand?
Hoe heb je dit opgelost?
Wat kunnen jullie doen om Henk weer blij te maken?

Leerling(en) stapt/stappen op Henk af om hem weer blij te maken en/of sorry te zeggen. Hij mag van hen weer meedoen met spelen.
Blij

Hoe voelt Henk zich nu?
Hoe komt het dan Henk zich blij voelt en wat hebben jullie daaraan gedaan?

Henk mag nu meespelen op het schoolplein. Tijdens het spelen wordt Henk uitgelachen, omdat iemand zegt dat hij er raar uitziet. Henk loopt weg van het spel.
Verdrietig

Hoe voelt Henk zich nu?
Hoe komt het dan Henk zich nu verdrietig voelt? Wie heeft zich ook wel eens zo gevoeld?
Wat was er toen aan de hand?
Hoe heb je dit opgelost?
Wat kunnen jullie doen om Henk weer blij te maken?

De leerling ziet dat Henk verdrietig is door de opmerking en stapt op Henk af om sorry te zeggen en/of hem weer blij te maken.
Blij
Afsluiting
In het kader van spelen met Henk zal de afsluiting bestaan uit een spelletje met Henk.
Henk-spel: Doe maar na!
Henk laat een emotie zien en de kinderen noemen de emotie. Vervolgens doen zij de emotie na. Na een paar verschillende emoties is het de beurt van één van de kinderen. Hij/zij laat een emotie zien en de rest benoemt de emotie en doet hem/haar na, enzovoorts.